What is a JSON feed? Learn more

JSON Feed Viewer

Browse through the showcased feeds, or enter a feed URL below.

Now supporting RSS and Atom feeds thanks to Andrew Chilton's feed2json.org service

Recenze: Za čárou je akčním sci-fi filmem s dobrým potenciálem, který ovšem nebyl dostatečně využit

Permalink - Posted on 2021-01-16 19:24

Za Čárou od švédského režiséra Mikaela Håfströma (Pokoj 1408, Plán útěku) se odehrává v blízké budoucnosti, ve které na východě Evropy zuří občanská válka a Spojené státy se snaží celý konflikt urovnat. Kromě běžných lidí jsou do boje zapojeny i robotické jednotky a drony. Při jedné akci pilot dronu Harp (Damson Idris) neuposlechne rozkaz a jeho vinou zemřou dva američtí vojáci. Za trest je poslán přímo na frontu pod velení kapitána Lea (Anthony Mackie), který je ve skutečnosti prototypem nového typu robotů, téměř k nerozeznání od člověka. Společně se vydávají na nepřátelské území, aby zastavili velitele Kovala, který se chce zmocnit jaderných zbraní a zničit celý západní svět.


V páté epizodě on-line seriálu „sKORO NA mizině“ se objeví herec Jiří Langmajer i autor scénáře Petr Kolečko

Permalink - Posted on 2021-01-15 15:04

"ZÁVAL", tak zní název již pátého dílu on-line seriálu "sKORO NA mizině". Zveřejněný teaser trailer odhaluje, že nejnovější epizoda se odehrává v uhelných dolech. "Naši hrdinové si sáhnou na dno svých fyzických i psychických sil.…," prozrazují tvůrci. V Závalu si zahrají herec Jiří Langmajer, autor scénáře Petr Kolečko a herci z Divadla Mír, které doplnili Marek Vašut, Robert Mikluš a Roman Mrázik.


Recenze Střípky ženy: Autentické drama citlivě zobrazuje hluboký žal, na oplátku vyžaduje vnímavého diváka

Permalink - Posted on 2021-01-14 11:34

Za tímto filmem stojí duo maďarských tvůrců – režisér Kornél Mundruczó a scénáristka Kata Wéber. Už ze samotné hloubky zpracování je patrné, že je inspirován jejich vlastními zkušenostmi, což dělá sledování ještě náročnější. Chtějí tím zároveň prolomit tabu ve společnosti ohledně tohoto tématu.


Začátek roku 2021 s knihou v ruce

Permalink - Posted on 2021-01-14 11:06

Dali jste si do nového roku předsevzetí, že budete více číst? Mediální společnost Albatros Media a.s. vám s tímto úkolem pomůže. Úvod roku 2021 přeje dobrodružství, protože knižní novinky nabízí hned několik možností. Fantasy pro děti Malamandr nás seznámí s Herbertem Citrónem, který pracuje v oddělení ztrát a nálezů v hotelu Grand Nautilus. Dystopická novinka Kolonie nás vezme na Mars, stejně jako humorná young adult sci-fi 16-03-20. Nostalgie pro dospělé a hravá kniha pro děti, to v sobě skrývá LEGO® Harry Potter™ Jde se hrát famfrpál! s minifigurkou Cedrica Diggoryho. Nebude chybět ani kapka historie. Tu nabídne naučná ilustrovaná publikace Dopravní prostředky, které pohnuly světem a historický román podle skutečného příběhu odehrávající se v roce 1939 Měli jsme štěstí. A chybět nebude ani láska, a to prostřednictvím románu Štěstí na dně silné kávy.


Recenze: Radioactive osud jedné z největších vědkyň historie prezentuje zmateně a nevýrazně

Permalink - Posted on 2021-01-13 10:05

I žena, která změnila svět, byla pořád jenom člověk. S partnerskými problémy, dětmi, domácností na krku. Marie Curie-Skłodowská byla první žena, která získala Nobelovu cenu, a to v době, kdy ženy nemohly dělat skoro nic, a navíc jediná, která ji obdržela dvakrát (za fyziku i chemii). V podání skvělé Rosamund Pike sledujeme hrdinku, která je pracovitá, nehledící na okolí, zcela oddaná vědě a práci, kterou se nevědomky zabíjí.


Comic-Con Prague 2021 je přesunut na květen, pozvání přijali herečka Crystal Reed či herec Sylvester McCoy

Permalink - Posted on 2021-01-12 13:59

Původní termín je minulostí. Druhý ročník Comic-Conu Prague měl proběhnout v únoru v pražském O₂ universu. Vzhledem k aktuální nevyzpytatelné celosvětové situaci ovšem měli organizátoři plán B, který se nakonec rozhodli zrealizovat a akci přesunout na náhradní termín, a to od 7. do 9. května 2021.


Recenze Bill & Ted Face the Music: Bizarní komedie nejistě balancuje mezi tradicí a inovací

Permalink - Posted on 2021-01-11 17:36

Jde o třetí pokračování bláznivé sci-fi série s Keanu Reevesem a Alexem Winterem, které se snaží navázat na úspěch předchozích snímků. Úplně první díl s názvem Skvělé dobrodružství Billa a Teda vyšel v roce 1989, o dva roky později následovala druhá část – Neskutečná cesta Billa a Teda.


Filmové události #02/21: DC bude mít hned několik Batmanů a šéf Marvelu se zase pouští do Star Wars

Permalink - Posted on 2021-01-10 10:44

Kevin Feige, ředitel filmového studia pro Marvel, chystá projekt z trochu jiného světa. Na druhou stranu produkce sequelu k Doctoru Strangeovi byla dočasně pozastavena. Marvel také hledá herce do Fantastické čtyřky. WandaVision zase nabídla nový klip. Svůj vlastní snímek bude mít Mera z Aquamana. DC také chystá multibatmanovský projekt. Jeho domovské studio Warner Brothers se pak možná spojí s NBC Universal. Live action adaptace Malé mořské víly pak má hereckou posilu. Netflix zase nabídl první ukázku k chystanému snímku Malcolm a Marie. V traileru se představila i krimi komedie Locked Down.


Filmové tipy: Jaké nejočekávanější snímky roku 2020 uvidíme nakonec v roce 2021?

Permalink - Posted on 2021-01-09 12:21

Rok 2020, mírně řečeno, trochu otřásl filmovým průmyslem a v některých ohledech změnil jeho dosavadní podobu navždy. Vlivem pandemie covidu-19 byly mnohé filmy postupně odsouvány o měsíce a později o celé roky. A tak byl loňský rok na blockbustery poměrně chudý, naopak letošní rok na ně bude více než bohatý. Některé uvidíme skrz streaming, jiné zase, doufejme, už konečně v kinech. Pojďme si tedy udělat drobný přehled těch nejzajímavějších:


Recenze Chlast: Pít jako Dánové. Mads Mikkelsen v roli učitele zaexperimentuje s alkoholem

Permalink - Posted on 2021-01-08 12:29

Když dokázal Churchill tvořit dějiny s dávkou alkoholu v krvi, proč by to nesvedla parta středoškolských učitelů? Tuto otázku si položí čtyři vyhořelí pedagogové a dlouholetí přátelé, které už netěší práce ani usedlý život. Když se k nim donese, že podle výsledků jakéhosi výzkumu zlepší malé množství alkoholu v krvi jejich životy, zvýší kreativitu a zmírní problémy, volba je jasná. Rozhodnou se experiment vyzkoušet v praxi – a výsledek nebude zdaleka takový, jaký si původně představovali.


Film Přání Ježíškovi je dotočen, štábu nejvíce chyběla sněhová nadílka

Permalink - Posted on 2021-01-07 17:00

Nová romantická komedie Přání Ježíškovi hlásí po několika týdnech dotočeno. Film, jenž nám přiblíží obyčejné lidské příběhy, se odehrává během jedno dne a nabídne proplétání několika dějových linek a řady postav. Natáčení odstartovalo v polovině listopadu, pokračovalo celý advent a vyvrcholilo na Tři krále.


Ordinace v růžové zahradě 2 se vrací na televizní obrazovky, Bobo Švarc šel do naha

Permalink - Posted on 2021-01-07 11:23

Po vánoční pauze se programy televizních stanic vrací do běžného režimu a návrat hlásí i seriál Ordinace v růžové zahradě 2, který dnešním dnem vstupuje do své závěrečné sezóny. Na diváky tak čeká do června 2021 každý čtvrtek jeden díl, který nabídne vyústění příběhů a osudů jednotlivých hrdinů.


Natáčení seriálu Slunečná v roce 2021 začalo fackou, kterou schytal Vladimír Polívka

Permalink - Posted on 2021-01-06 12:11

Vánoční prázdniny skončily a herci ze seriálu Slunečná se již (po absolvování testů na COVID-19) vrátili na plac. A natáčení začalo pěkně zostra, protože Vladimír Polívka schytal od svého hereckého kolegy pořádnou facku. Na natáčení vyostřené scény se ale představitel doktora Lukáše Vernera těšil.


Recenze: Full Out 2: You Got This! exceluje gymnastickými výkony, jenže filmově prohrává na plné čáře

Permalink - Posted on 2021-01-06 11:19

Jedná se o druhý díl ze série filmů z gymnastického prostředí, které se inspirují skutečnými událostmi. První nese v češtině název Síla vítězit (2015) a popisuje nelehký životní příběh úspěšné gymnastky a tanečnice Ariany Berlin. Toto pokračování se zase věnuje atletce Brenně Dowell, která s americkým týmem vyhrála zlatou medaili na mistrovství světa v gymnastice v roce 2015.


Rok 2021 na Televizi Seznam přinese 252 filmů a 12 zahraničních seriálů

Permalink - Posted on 2021-01-06 10:43

Po úspěšném loňském roce Televize Seznam nezahálí a připravila pro své diváky pro rok 2021 pestrý program plný novinek i osvědčených klasik. „Vývoj sledovanosti a odsledovaného času je pro nás známkou, že se divákům změna programového schématu líbí. V nadcházejícím roce chceme v tomto trendu i nadále pokračovat, přidáme opět větší množství kvalitních pořadů a soustředíme se i na výrobu vlastní tvorby," říká ředitel Televize Seznam Ivan Mikula.


Festival otrlého diváka nabídne dva kandidáty o titul nejhorší horor všech dob

Permalink - Posted on 2021-01-05 12:32

Nadcházející středeční večer nabídne pozoruhodnou filmovou nabídku. Festival otrlého diváka v rámci platformy Moje kino LIVE promítne hned dva snímky, které nabízí masivní dávku audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti. Aby byl zážitek ze snímků Masakr mikrovlnnou troubou a Hříchy pátera Uzla nezapomenutelný, projekci doplní trademarkový dabing týmu Festivalu otrlého diváka.


Recenze: Sylvie’s Love je velmi klasické melodrama, bohužel ne velkolepé

Permalink - Posted on 2021-01-05 11:53

Je konec padesátých let v USA, mladý saxofonista Robert (Nnamdi Asomugha) získal práci v obchodě s gramodeskami. Když potká dceru majitele Sylvii (Tessa Thompson), rychle se do sebe zamilují. On sní o tom, že bude slavný muzikant, ona se zase touží stát televizní producentkou. Protože mají oba tmavou pleť, jejich sny nejsou sice úplně nereálné, ale rozhodně to mají složitější. Realita je z lásky brzy probere: Sylvie je zasnoubená, Robert se vydává na turné po Francii. Další setkání je čeká až za pět let a jejich osudové propojení tu stále je. Nyní s ještě více překážkami. Každý žije jinde, Sylvie je teď vdaná a má dceru. Jenže dítě je ve skutečnosti její dávné lásky...


Martin Shaw z Profesionálů se představí jako Inspektor George Gently i na českých obrazovkách

Permalink - Posted on 2021-01-05 11:29

Britského herce Martina Shawa všichni známe jako agenta Raymonda Doyla z kultvního seriálu Profesionálové, kde vedle Williama Bodieho (Lewis Collins) zvládal vyřešit nejeden zapeklitý případ. Na svém hereckém kontě má i roli Roberta Crofta v britském nejdéle běžícím televizním seriálu Coronation Street či Horacia v televizním filmu Hamlet. Nyní ho budeme moci opět sledovat při práci, tentokrát se nám představí v seriálu z produkce BBC One jako Inspektor George Gently.


Recenze: Pojď za tátou je hororovou černou komedií s Elijahem Woodem a zároveň spíše jedním velkým omylem

Permalink - Posted on 2021-01-04 14:21

Snímek Pojď za tátou vypráví příběh Norvala (Elijah Wood), který žije se svojí matkou v Beverly Hills. Jednoho dne mu přijde dopis od jeho otce, kterého naposledy viděl, když mu bylo pět let. Na žádost v dopise, aby za ním jeho syn přijel, se Norval vydává za svým otcem, který žije v domě u moře daleko od civilizace. Po příchodu Norvala začne velmi brzy vyplouvat na povrch, že s otcem není něco v pořádku – chová se velmi podezřele a také hodně pije. Když se začne napětí mezi synem a otcem stupňovat, stane se pro Norvala jeho malý výlet noční můrou.


Minisérie Božena: Nejslavnější českou spisovatelku ztvárnily Anna Kameníková a Aňa Geislerová

Permalink - Posted on 2021-01-03 18:35

Česká televize s příchodem nového roku opět nabízí televizní minisérii, která nás seznámí se zajímavou historickou osobou. Po Marii Terezii, která okouzlila nespočet diváků, na televizní obrazovky přichází Božena, která nám v rámci čtyř televizních filmů přiblíží skutečný příběh nejslavnější české spisovatelky. Barboru (Boženu) Panklovou Němcovou ztvárňují hned dvě herečky, a to Anna Kameníková a Aňa Geislerová.