What is a JSON feed? Learn more

JSON Feed Viewer

Browse through the showcased feeds, or enter a feed URL below.

Now supporting RSS and Atom feeds thanks to Andrew Chilton's feed2json.org service

Natáčení Show Jana Krause je kvůli pandemii přerušeno

Permalink - Posted on 2020-10-19 11:56

Vládou vyhlášený nouzový stav a zavedená mimořádná opatření zapříčinila, že muselo být přerušeno natáčení Show Jana Krause. Minulý týden jsme viděli poslední premiérový díl, který byl předtočen. Dvě nadcházející středy na nás čekají reprízy pořadu se zábavnými hosty.


Recenze: Chicagský tribunál je napínavé soudní drama inspirované skutečnými událostmi, jež jsou umocněny svou aktuálností

Permalink - Posted on 2020-10-19 11:15

Scenáristickým debutem Aarona Sorkina byl snímek Pár správných chlapů z roku 1992 zaměřující se na vojenské soudní řízení. Ve svém novém projektu vzniklém ve spolupráci s Netflixem, je zpátky na místě činu a ujímá se tentokráte i role režiséra. A je znát, že mu to svědčí. Sorkin zkrátka umí adaptovat soudní drama na velké plátno a má cit pro jeho zpracování. Dokáže autenticky podchytit atmosféru slyšení a je patrné, že dané tematice rozumí, neboť vše je provedeno srozumitelně.


Filmové události #42/20: Z Wonder Woman bude Kleopatra a Netflix chystá projekt s Leonardem DiCapriem a Meryl Streep

Permalink - Posted on 2020-10-18 10:03

Ve třetím Spider-Manovi se pravděpodobně objeví více pavoučích mužů. V prequelu k Šílenému Maxovi se představí Anya Taylor-Joy. Seriálový zabiják Dexter zase chystá revival. Gal Gadot a tvůrci Wonder Woman plánují snímek o Kleopatře. Netflix naopak chystá velkorozpočtový projekt s hvězdným obsazením. Ten také představil první trailer k dramatu Americká elegie. Ve své druhé ukázce se představil i animák Duše. A klip si připravilo i dobrodružné fantasy Monster Hunter. Na závěr pak smutná zpráva, opustila nás herečka Conchata Ferrell.


Recenze: Hubieho Halloween je klasickou Sandlerovou taškařicí

Permalink - Posted on 2020-10-17 12:30

Netflix letos na podzim přispěchal zachránit znuděné diváky jedním ze svých vlastních kousků, strašidelnou rodinnou komedií. Bohužel nejstrašnější na ní nejsou vrazi, vlkodlaci a děti mizící v kukuřici, ale už to, jak je natočená. Pustit si tento film a pokoušet se u něj bavit, to od nás žádá notnou dávku odvahy… Když zvracení vidíme v prvních pěti minutách, mělo by to být dostatečným varováním, do čeho jdeme.


Říjnová knižní příprava na dlouhé podzimní večery i Vánoce

Permalink - Posted on 2020-10-16 15:01

S příchodem podzimu začíná období, kdy trávíme večery doma s knihou a o slovo se hlásí i blížící se Vánoce. Se vším pomohou knižní novinky od Albatros Media. Na nejkrásnější svátky v roce se nejvíce těší ti nejmenší. Letošní adventní kalendář nemusí být pouze o čokoládě, protože Adventní pohádky nadělují čtyřiadvacet kouzelných příběhů s čerty, princeznami, odvážnými chasníky a dalšími pohádkovými bytostmi. Dětské čtenáře bezesporu potěší i hravé vyprávění Fína a Zef: Příběh surikat. Kluci a holky ze Správné pětky se vydají na své předposlední dobrodružství s podtitulem tajemství Šeptajícího ostrova. Poznání, ponaučení i nové dovednosti nabídne hned několik publikací. Nakresli si vlastní komiks je určený pro všechny začínající umělce a komiks Neuvěřitelné dějiny lékařství popisuje jednotlivé etapy vývoje lékařství hravou formou. Jiří Žák a Matěj Pospíšil nám umožní blíže poznat božského Káju prostřednictvím Karel Gott: ilustrovaný životopis. A dokonce se bude i péct, a to po boku Josefa Maršálka a kuchařky Moje sváteční pečení. Chybět nebude ani beletrie. Romanticky založené ženy určitě ocení román Notting Hill pod sněhem. Příběh o vině a dobrodružství, to jsou Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinské. Fantasy dobrodružství v sobě skrývají sci-fi Průsvitní, mysteriózní román Devátý spolek  a druhý díl trilogie Temný kvítek.


Seriál Slunečná dnes přivítá novou posilu, a to Vladimíra Polívku jako MUDr. Lukáše Vernera

Permalink - Posted on 2020-10-15 10:09

Vladimír Polívka je aktuálně velmi v kurzu a vidět ho můžeme hned v několika televizních projektech naráz. K pořadu Tvoje tvář má známý hlas a seriálu Polda se dnešních dem přidává i seriál Slunečná, kde se představí jako embryolog a specialista na umělé oplodnění MUDr. Lukáš Verner.


Soutěž o tři životopisné knihy Louis Vuitton: Životní sága

Permalink - Posted on 2020-10-15 09:31

Luxusní kufry, kožené kabelky, boty, šperky, sluneční brýle, hodinky, zápisníky i celá škála doplňků, to je oděvní značka Louis Vuitton, která je známá po celém světe. Kdo ale stojí za vznikem této legendy? Životopisné kniha Louis Vuitton: Životní sága nás seznámí s mužem, který stojí za zrodem značky s monogramem LV. Pokud máte rádi styl, design a životní příběhy úspěšných lidí ve svém oboru, zapojte se s námi do soutěže o tři knihy Louis Vuitton: Životní sága, které do hry věnovala společnost Albatros Media a.s.


Natáčení příběhu Hanče a Vrbaty, kteří zahynuli na krkonošských hřebenech, probíhá v náročných podmínkách

Permalink - Posted on 2020-10-14 11:33

Je tomu více než sto let, kdy Bohumil Hanča a Václav Vrbata zahynuli nedaleko Labské boudy. Režisér Tomáš Hodan se rozhodl natočit snímek Poslední závod, drama z počátku lyžařského sportu, které se touto tragédie zabývá. Děj filmu nám umožní poznat nejen dva ústřední hrdiny, ale i Emeticha Ratha a další.


Na televizních obrazovkách bude opět vzdělávat UčíTelka

Permalink - Posted on 2020-10-14 10:47

Žákům prvního stupně odstartovalo domácí vyučování. Česká televize opět podá všem rodičům pomocnou ruku, a to prostřednictvím vzdělávacího pořadu UčíTelka.


Vyhlášení soutěže o knihy a trika k filmu Šarlatán

Permalink - Posted on 2020-10-14 10:07

Kdo vyhrál knížku a triko?   V září jste se mohli zúčastnit soutěže o knihy a trika k filmu Šarlatán. Ceny do hry věnovala distribuční společností CinemArt. Kdo se bude radovat z filmového balíčku?   Položili jsme vám tuto soutěžní otázku:   „Pomocí čeho léčil Jan Mikolášek své pacienty?“   Správná odpověď zněla: bylinek   […]


Denisa Nesvačilová se dnes poprvé objeví ve Slunečné jako Karolína

Permalink - Posted on 2020-10-13 10:16

Již před několika týdny padlo oznámení, že seriál Slunečná čeká herecká posila. Jedním z nováčků je i Denisa Nesvačilová, která se vrací na statek z Irska, kde pracovala jako zdravotní sestra. Karolína je holka z dětského domova a Popelkovic statek je něco jako její domov, kde vyrůstala s Týnou a Sylvou. Její vpád do děje bude dramatický, protože po cestě potká Marka Lamboru jako Janka, který má problémy s autem.


XVIII. MFOF byl slavnostně zahájen a následně přerušen

Permalink - Posted on 2020-10-12 15:47

Již 18. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů & Tourfilm měl tak trochu smůlu na termín zahájení. Slavnostní otevření proběhl v pátek 9. října 2020 za přítomnosti umělců a sportovců. Poté těšil diváky ještě dva dny, ale od pondělí 12. října 2020 musely být festivalové projekce z důvodu pandemie koronaviru přerušeny.


Pavlína, Roman, Ivka a Pavel: Kdo se stane prvním semifinalistou MasterChef Česko 2020?

Permalink - Posted on 2020-10-12 10:36

Čtyři amatérské kuchaře dělí tři výzvy od získání prvního místa v semifinále letošního ročníku MasterChef Česko. Pavlínu, Romana, Ivku a Pavla potrápí v nadcházejícím díle omáčky. A panika není nejlepší rádce. „Mám hořkou omáčku no, snažil jsem se ji zachránit vším možným a tím jsem to celý přechutil. Vlastně to není moc dobrý,“ svěřil se soutěžící Roman.


Filmové události #41/20: Doctor Strange se objeví v novém Spider-Manovi a HBO Max nabídne hned několik verzí Green Lanterna

Permalink - Posted on 2020-10-11 10:09

Benedict Cumberbatch a Tom Holland budou opět společně na filmovém plátně. Novinky přinesl i chystaný seriál o hrdinovi Green Lanternovi. Jsou tu také první fotografie k druhé řadě Zaklínače. Netflix pak chystá vlastní verzi Alenky v říši divů. Trailer nabídl snímek Mank sledující zrod Občana Kanea. V ukázce se představil i Ryan Reynolds coby Free Guy. A je tu i klip k muzikálu Pan Jangle a vánoční dobrodružství. Nová bondovka i Jurský svět pak dostaly odklad. V Česku budou opět uzavřena kina. Změny se dotkly i filmových festivalů.


Rozhovor: Tomáš Mrvík a Tomáš Dalecký promluvili o natáčení filmu Smečka

Permalink - Posted on 2020-10-09 16:59

Do českých kin vstoupil snímek Smečka, ve kterém se v ústředních rolích představí dva mladí a talentovaní Tomášové, a to Tomáš Mrvík a Tomáš Dalecký. "Já hraji Mikyho. Je to brankářská jednička v hokejovém týmu Vlci, a protože má za tátu trenéra, tak nemusí tolik trénovat a má jistotu v týmu, že bude hrát. Pak tam ale jednoho dne přijde tady Tomáš Dalecký a všechno se to zvrtne," popsal svoji postavu Mrvík. "Já hraji roli Davida, Davida Svobody, který do toho týmu přestoupí. Je hokejový brankář, takže vlastně takovým rivalem tady Mikyho. David má cukrovku, co se s ním táhne po celou dobu, co je v týmu a kvůli tomu ho šikanují," prozradil Dalecký.


Slavnostní zahájení XVIII. MFOF & Tourfilm v Ostravě proběhne

Permalink - Posted on 2020-10-08 21:34

V pátek 9. října 2020 startuje Mezinárodní festival outdoorových filmů & Tourfilm. Slavnostní zahájení proběhne tradičně v divadelním sále DKMO v Ostravě. I když budou během ceremoniálu dodržována bezpečnostní opatření, diváci se mohou těšit na hosty festivalu Kláru Kolouchovou, Ladislava Míku, Luboše Seidla, multiinstrumentalistku a písničkářku Kaczi, tanečnici Elišku Jirsovou a další.


Recenze Léto patří rebelům: Mezinárodní projekt, který příjemně překvapí vyvážeností humoru a melancholie

Permalink - Posted on 2020-10-08 18:43

Veřejnosti nepříliš známá slovenská režisérka Martina Saková se věnuje spíše kratším snímkům, dokumentům a tvorbě pro děti. Navíc žije už mnoho let v Berlíně, což vysvětluje česko-slovensko-německou spolupráci na tomto filmu. Na scénáři se podílela scénáristka Sülke Schulz. Za kamerou stála Jieun Yi pocházející z Jižní Koreje. Možná právě tato kombinace perspektiv různých národností způsobila to, že dílo zanechává skutečně nevšední dojem.


Rozhovor: Anastasia Chocholatá o filmu Smečka, šikaně a hokeji

Permalink - Posted on 2020-10-07 21:13

Režisér Tomáš Polenský natočil sportovní drama Smečka, které nás zavede do hokejového týmu Vlků. Nováček, šestnáctiletý David to nebude mít v pevně seknutém kolektivu lehké a na vlastní kůži pozná, co to znamená šikana.


Zdeněk Pohlreich se vrací v novém pořadu Šéfem za pár minut

Permalink - Posted on 2020-10-07 14:34

Vařte jako šéf!, Už dost, šéfe!, Rozpal to, šéfe!, Ano, šéfe!, Superšéf 24 hodin do pekla a zpět a další pořady jsou neodmyslitelně spojeny s českým séfkuřem a gastronomem Zdeňkem Pohlreichem. Ten se nyní vrací na televizní obrazovky v novém projektu s názvem Šéfem za pár minut.


Recenze Smečka: Tomáš Polenský ve svém celovečerním debutu představuje jeden z mála teenagerovských filmů v ČR a nabízí zajímavý pohled na šikanu

Permalink - Posted on 2020-10-06 08:13

Hokej je tvrdý sport. To ví snad každý, ať už je fanouškem nebo ne. Líp, než kdokoliv jiný to však ví David. Ten se s rodiči právě přestěhoval do nového města, kde má také nastoupit do hokejového družstva Vlků jako brankář. O post brankářské jedničky se však musí utkat s neurvalým Mikym. Napjatou situaci a pozici nováčka mu neusnadňují ani jeho noví spoluhráči. Nejprve vše začíná nevinnými žerty, jenže ty se postupem času stupňují v ošklivou psychickou i fyzickou šikanu, až jednou vše překročí veškeré meze…