What is a JSON feed? Learn more

JSON Feed Viewer

Browse through the showcased feeds, or enter a feed URL below.

Now supporting RSS and Atom feeds thanks to Andrew Chilton's feed2json.org service

Filmové události #10/21: Sezóna filmových ocenění je v plném proudu, byli rozdáni Čeští lvi i Zlaté glóby

Permalink - Posted on 2021-03-07 20:13

Známe výherce letošních Českých lvů. Sošky byly předány i v za oceánem, u příležitosti Zlatých glóbů. Režisér Edgar Wright se ujme remaku Běžícího muže od Stephena Kinga. Star Wars seriál o Obi Wanovi má hereckou posilu a jsou tu i jiné novinky z předaleké galaxie. Jessica Jones a jiné postavy z netflixovských marvelovek mají šanci se ocitnout v MCU. Konkurenční DC pak má v plánu novou a úplně jinou verzi Supermana. Nevšední hrdinové The Boys nabídli první fotky z natáčení třetí řady. V traileru k akční komedii Thunder Force se zase představily poněkud neobvykle superhrdinky. A je tu i ukázka k válečnému akčňáku Without Remorse.


28. Český lev: Nejlepším českým filmem za rok 2020 se stal Šarlatán

Permalink - Posted on 2021-03-06 22:09

Osmadvacáté předávání výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev sice proběhlo netradičně, a to bez hostů i diváků v pražském Rudolfinu, ale radost ze získaných sošek nebyla o to menší. Slavnostním večerem nás opět provedl herec Václav Kopta. Prostřednictvím kamer jsme se mohli podívat nejen do Dvořákovy síně, kde ceremoniál tradičně probíhá, ale i do dalších místností a zákoutí historické budovy.


Nabarvené ptáče – film, který slavil úspěch u nás i ve světě a probojoval se do užších nominací na Oscara

Permalink - Posted on 2021-03-06 19:12

Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula, které je filmovou adaptací stejnojmenného světového bestselleru spisovatele Jerzyho Kosińského, se divákům poprvé představilo v hlavní soutěži Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Od té doby má na kontě mnoho festivalových úspěchů i filmových cen. Kamery se chopil špičkový kameraman Vladimír Smutný, který natáčel na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope.


Recenze Asi se zblázním: Neobyčejný španělský snímek pobaví i rozesmutní zároveň

Permalink - Posted on 2021-03-05 09:35

Novinář Adri zažije neuvěřitelně bláznivou noc s nespoutanou Carlou. Ačkoliv mělo jít o jednorázovou záležitost, on na ni nemůže přestat myslet. Když ji najde v psychiatrické léčebně Los Sauces, nechá se tam také přijmout, aby získal její číslo. Zjišťuje, že není zase tak jednoduché dostat se ven a vše není takové, jak se na první pohled může zdát…


Marek Lambora bude porotcem show Tvoje tvář má známý hlas

Permalink - Posted on 2021-03-04 15:10

Moderátoři osmé řady show Tvoje tvář má známý hlas Ondřej Sokol a Aleš Háma přivítají vedle Petra Rychlého, Jitky Boho, Ivy Pazderkové a Davida Gránského na pódiu i další dva ostřílené šampiony, a to Martu Jandovou a Alberta Černého. V porotě tentokrát usedne Marek Lambora.


Recenze Červená tečka: Zamilovaný pár prchá před zběsilým sniperem. Laserová tečka ve filmu zanikne

Permalink - Posted on 2021-03-04 10:10

Když se na Netflixu před nedávnem objevil nový švédský thriller, mnozí očekávali mrazivou, syrově naturalistickou podívanou, která už u skandinávských "survivalů" bývá očekávaným standardem. Režisér Alain Darborg ale ke zklamání všech nenaplní ani touhu po tísnivé atmosféře, ani po vyšinutém lovci lidí, který všechny přechytračí díky své genialitě.


Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary má nový termín

Permalink - Posted on 2021-03-04 09:34

V roce 2020 se MFF Karlovy Vary neuskutečnil, a i letos se organizátoři musí popasovat s omezeními spojenými s pandemií COVID-19. Filmoví fanoušci, profesionálové i vzácní hosté se do lázeňského města sjeli vždy začátkem prázdnin. Tento rok, pokud to situace dovolí, se v Karlových Varech potkáme koncem srpna.


Oficiální trailer sci-fi thrilleru Voyagers s Colinem Farrellem či Lily-Rose Depp

Permalink - Posted on 2021-03-03 11:29

Režisér Neil Burger, jenž stojí za snímky, jako jsou Iluzionista, Všemocný či Divergence, nás vezme toto jaro do vesmíru. Ve sci-fi thrilleru Voyagers se představí Colin Farrell, Tye Sheridan, Isaac Hempstead Wright, Lily-Rose Depp, Quintessa Swindell, Archie Renaux a další.


Recenze: Pod bodem mrazu je španělským akčním thrillerem, ze kterého mrazí v zádech

Permalink - Posted on 2021-03-03 10:08

Protagonistou nového akčního thrilleru z produkce Netflixu je Martín (Javier Gutiérrez), policista, který byl vybrán jako řidič pro rutinní převoz vězňů. Během převozu ovšem někdo na obrněný vůz zaútočí a vyřadí veškerý policejní doprovod. Martín se tak ocitne v situaci, kdy se sám musí postavit nejen neznámému nebezpečí venku, ale i vězňům uvnitř vozu, kteří jsou velice vynalézaví v tom, aby se dokázali dostat ze svých cel.


Malvína Pachlová, kterou můžeme znát z erotického thrilleru Raluca, míří do seriálu Sestřičky

Permalink - Posted on 2021-03-02 13:09

Ve středu 3. března 2021 se v seriálu Sestřičky objeví nová postava, a to Eliška, kterou ztvární Malvína Pachlová. Mladou herečku jsme mohli vidět v seriálech Policie Modrava, Single Man, Cukrárna či v erotickém krimi thrilleru Raluca, kde ztvárnila hlavní roli.


Recenze: Dívka ve vlaku po indicku je bizarní verzí krimi hitu

Permalink - Posted on 2021-03-02 10:16

Dělat remake třeba po dvaceti letech, to ještě dává smysl. Americké mysteriózní drama s hvězdným obsazením ovšem proletělo kiny teprve před pěti lety, a ještě stále bude v živé paměti fanoušků žánru thrilleru a krimi. Kromě toho jeho hvězdné obsazení (Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Luke Evans) nasadilo laťku dost vysoko. Je tedy poměrně na místě politovat každého, kdo se pokouší vytvořit další filmovou verzi bestselleru Pauly Hawkins. A tady výsledek dopadl vyloženě nadprůměrně špatně.


Ještě, než skončí seriál Ordinace v růžové zahradě 2, naskočí do něj Robert Urban

Permalink - Posted on 2021-03-01 16:43

I když seriál Ordinace v růžové zahradě 2 míří do svého závěru, neznamená to, že se nemůžeme seznámit s novými postavami. Již tento čtvrtek do Kamenice dorazí MUDr. Daniel Zach, kterého ztvárnil Robert Urban, kterého můžeme znát například z muzikálů nebo show Tvoje tvář má známý hlas.


Filmové události #09/21: Známe datum premiéry Lokiho i název třetího dílu Spider-Mana

Permalink - Posted on 2021-02-28 19:50

V Marvelu se děly velké věci. V plném proudu je i plánování filmových festivalů, jak to bude s Karlovými Vary nebo Zlínem? Na seriál o Lokim se podíváme v červnu. Nový snímek o Spider-Manovi má také svůj podtitul. Netradiční superhrdinové The Boys točí třetí řadu. Jsou tu i novinky ohledně Snyderova zombie thrilleru Armádá mrtvých. Netflix pak představil první […]


Vyletněný animák Luca nás vezme do slunné Itálie

Permalink - Posted on 2021-02-27 20:11

Letos v létě pojedeme na dovolenou k moři, alespoň prostřednictvím nového animáku studií Disney a Pixar s názvem Luca, který se odehrává v malebném městečku italské riviéry. Na tamní prázdninové dobrodružství se vydáme po boku Lucy a jeho nejlepšího kamaráda. Oba chlapci ovšem skrývají nebezpečné tajemství.


Recenze: Divoký seznam místo lechtivého humoru přináší dusivé trapno

Permalink - Posted on 2021-02-26 17:54

Všichni známe situaci, kdy někdo náhle pronese lechtivý vtípek, v dané situaci nevhodný či nepříliš dobrý. Čas v místnosti se zastaví, konverzace utichne, pohledy všech přítomných začnou zkoumat velice zajímavé a dosud neobjevené detaily podlahy či stropu, všechny najednou škrábe v krku a musí si odkašlávat. Prostě všem je trapně a doufáme, že tato situace bude brzy zapomenuta a přesuneme se k vášnivé debatě o počasí. Film Divoký seznam je plný takových mučivých momentů. A tyto pocity nečekají jen hlavní hrdinku, ale také nás.


61. Zlín Film Festival se bude zabývat literaturou ve filmu a proběhne ve dvou částech

Permalink - Posted on 2021-02-26 11:29

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival si letos budeme moci dopřát hned dvakrát. Vzhledem k aktuální situaci se organizátoři rozhodli 61. ročník rozdělit na dvě části. Letošní téma potěší všechny milovníky knih, protože se věnuje literatuře ve filmu. Designér vizuálu Zdeněk Macháček se proto rozhodl vyměnit opičku za dva nové kamarády.


Speciální řady Tvoje tvář má známý hlas se zúčastní i Iva Pazderková a David Gránský

Permalink - Posted on 2021-02-25 13:51

Za necelé čtyři týdny odstartuje osmá řada televizní show Tvoje tvář má známý hlas, ve které se znovu předvedou ti nejlepší a nejoblíbenější soutěžící. Po Petru Rychlém a Jitce Boho na lákavou, ale i náročnou nabídku řekli "ano" Iva Pazderková a David Gránský.


Recenze Noční lovec: Thriller na motivy snímků Mlčení jehňátek nebo Sedm se snaží být originální, ale v zásadě nepřináší nic nového

Permalink - Posted on 2021-02-25 10:15

David Raymond ve svém režijním a scenáristickém filmovém debutu přináší poměrně záživnou podívanou, která i když nenudí, tak také není ničím inovativní. Sice se těžce snaží být originální a neotřelý, ale i tak je znát, že Raymond se silně inspiroval kultovními thrillery jako je Mlčení jehňátek nebo Sedm, a najdou se zde i prvky Rozpolceného. Paralely lze hledat především v tom, že hlavní podezřelý/padouch má rozpolcenou osobnost a loví nevinné dívky, policie závodí s časem, když se snaží vyřešit zapeklitý případ a podezřelý si s nimi celou dobu hraje, a nehledě pak na jednu scénu, kdy záporák tancuje u rádia, která je jako okopírovaná z Mlčení jehňátek. To vše jsou již klišé, která Nočnímu lovci nepřidávají mnoho bodů na originalitě.


Na slavnostním předání Českých lvů zahraje skupina Hm…

Permalink - Posted on 2021-02-24 11:28

Minulý rok proběhlo předávání Českých lvů těsně před zavedením přísných mimořádných opatření. Letos se ale slavnostní galavečer bude muset obejít bez hostů, protože proběhne pouze za přítomnosti nominovaných umělců. Samozřejmostí je dodržování přísných hygienických podmínek a nutnost negativních testů všech zúčastněných. Organizátoři galavečera se proto rozhodli využít během přímého prostoru celé prostory Rudolfina.


Přípravy 55. ročníku MFF Karlovy Vary jsou v plném proudu, vzniká i KVIFF TV

Permalink - Posted on 2021-02-24 10:02

Uplynulý rok nebyl pro filmové, divadelní a hudební festivaly ani trochu příznivý. Kvůli epidemiologické situaci se neuskutečnil ani plánovaný 55. ročník MFF Karlovy Vary a ani mimořádná listopadová filmová přehlídka 54 1/2 MFF Karlovy Vary. Již dnes ale organizátoři pilně pracují na přípravách odloženého 55. ročníku.