What is a JSON feed? Learn more

JSON Feed Viewer

Browse through the showcased feeds, or enter a feed URL below.

Now supporting RSS and Atom feeds thanks to Andrew Chilton's feed2json.org service

Eliška Balzerová převezme Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii na 60. Zlín Film Festivalu

Permalink - Posted on 2020-08-11 14:48

Kdo by neznal českou divadelní a televizní herečku Elišku Balzerovou, která zazářila ve snímcích jako Ženy v pokušení, Teorie tygra, S tebou mě baví svět či legendárním seriálu Nemocnice na kraji města. Není proto divu, že se organizátoři Zlín Film Festivalu rozhodli na letošním jubilejním ročníku vyznamenat tuto elegantní a usměvavou dámu Zlatým střevíčkem za mimořádný přínos kinematografii.


Recenze: Artemis Fowl jako opulentní fantasy pohádka. Potenciál knižní předlohy zmizí ve ztracenu

Permalink - Posted on 2020-08-11 08:43

Člověk se ještě pořádně nevzpamatoval z Branaghovy opulentní Vraždy v Orient expresu a už je tady další pestrobarevná akční podívaná. A podobně jako režisérova adaptace knih Agathy Christie, ani pokus o filmové zpracování románu Eoina Colfera se nepřibližuje slávě původní verze. Alespoň tedy v pozitivním slova smyslu.


Filmové události #32/20: Hraná Mulan se místo do kin chystá na Disney + a konkurenční Netflix představil řadu nových projektů

Permalink - Posted on 2020-08-09 10:26

Live-action verze Mulan bude k dostání na Disney +, ale nebude to tak jednoduché. Sequel ke Captain Marvel má zase svoji režisérku. A Marvelovka Shang-Chi zase nabídla první fotografie z obnoveného natáčení. Ukázky poskytla i chystaná netflixovka The Devil All the Time. Netflix také nabídl trailer ke snímku I’m Thinking Of Ending Things. Do třetice pak Netflix představil i první klip k seriálu o sestře Ratchedové. V prvním traileru se pak představil nový pořad stanice HBO Max a režiséra Ridleyho Scotta. Je tu i druhá řada sci-fi The Boys. Seriál Lovci duchů pak začal opět natáčet zbytek své finální řady. A tvůrci Johna Wicka oznámili, že bude čtvrtý i pátý díl.


Recenze: Ava: Bez soucitu je průměrným zklamáním s nadprůměrným obsazením

Permalink - Posted on 2020-08-08 08:07

Krásná žena, která je překvapivě schopná v zabíjení lidí? V 90. letech by to možná byl trhák, ale dnes… Navzdory třem velkým hollywoodským jménům, které se nás snaží nalákat z filmového plakátu, tento snímek ani trochu nevybočuje z průměru akčních filmů. Hlavní hrdinka Ava (Jessica Chastain) je nebezpečná nájemná vražedkyně s temnou minulostí, ale film rozhodně nijak nebezpečně neriskuje. Je až s podivem, že vedle Chastain přijali roli i John Malkovich a Colin Farrell. Tohle je jedna velká nevyužitá příležitost.


Jiří Mádl o natáčení filmu Deníček moderního fotra, dětech a hodinách strávených v dešti

Permalink - Posted on 2020-08-07 14:18

Léto je ideálním obdobím pro natáčení filmů. Tohoto faktu si byli vědomi i tvůrci komedie Deníček moderního fotra, kteří během letošních prázdniny pracovali na snímku na motivy stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana. Hlavní role tatínka se chopil Jiří Mádl, kterého jsme zastihli na natáčení fyzicky náročné scény.


Recenze Vzpomínky na Itálii: Liam Neeson a syn společně v dojemném dramatu vzpomínají na Itálii v době předkoronavirové a my s nimi

Permalink - Posted on 2020-08-07 11:06

Vzpomínky na Itálii jsou snímek, ve kterém se opravdu zvláštním způsobem odráží pravda. V centru se zde nachází otec a syn, kteří ztratili manželku a matku a po letech se vrací do rodinného domku v Itálii, jejž plánují prodat. Nečekaný výlet se stane ozdravnou kúrou pro jejich porouchaný vztah a kdysi poničené vazby se začínají obnovovat.


Recenze: Krycí jméno Lev paroduje akční filmy. Dojemná pointa ho táhne ke dnu

Permalink - Posted on 2020-08-06 14:17

Těžko říct, na kolik myslel režisér Ludovic Colbeau-Justin komedii Krycí jméno Lev vážně. Na odvážnou misi se v ní společně vydají psychiatr a bláznivý "tajný agent" - a nejde o začátek vtipu, ale o hodinu a půl dlouhou podívanou, která připomíná parodii na akční film. Úsměv na tváři však zamrzne, začne-li člověk pochybovat, zda o parodii skutečně jde.


Komedie Jak ukrást Venuši zahájí 5. ročník Marienbad Film Festivalu

Permalink - Posted on 2020-08-06 11:34

Letošní Marienbad Film Festival je jiný, protože těší své příznivce po celé léto. K této specialitě přistoupili organizátoři proto, aby kultura oživila utichlé lázeňské město po koronavirové krizi. Nyní ale nastává čas, kdy festival vyvrcholí filmovou přehlídkou a doprovodným programem od 27. do 30. srpna 2020.


Recenze Sladký konec dne: Hlubokomyslné dílo o svobodě se ztrácí samo v sobě

Permalink - Posted on 2020-08-05 15:11

Polský režisér Jacek Borcuch se vydal prozkoumat další zajímavou oblast lidského bytí, tentokrát ve spolupráci s italskou koprodukcí. Tento počin byl dokonce ohodnocen jako nejlepší světový hraný film na festivalu v Sundance. Autor již v minulosti zaujal snímkem s názvem Vše, co miluji, který získal celosvětovou pozornost.


Denisa Nesvačilová okoření seriál Slunečná novou postavou Karolínou z Irska

Permalink - Posted on 2020-08-05 14:31

Seriál Slunečná se na televizní obrazovky po letní pauze vrátí již 25. srpna 2020. Těšit se můžeme nejen na staré známé hrdiny, ale i celou řadu nových postav. Mezi nováčky patří i Karolína, která se na statek vrací po pobytu v Irsku. Tvář a charisma této krásce propůjčila herečka Denisa Nesvačilová.


Recenze – Trollové: Světové turné nabízí nezastavitelný sled hudebních čísel a LSD výjevů

Permalink - Posted on 2020-08-04 12:49

Po úspěšném prvním díle jsou barevní a uzpívaní trollové zpátky. Jejich nové dobrodružství je poměrně jednoduché a jednoznačné. Královna Poppy zjišťuje, že její lid není na světě sám. Existuje zde totiž dohromady šest království: rock, techno, funk, vážná hudba, country a pop. A vůdkyně rockových trollů Barbra vyjela na světové turné s cílem podmanit si ostatní národy. Rock brzy ovládne svět. A tak se Poppy, jakožto vládkyně popových trollů vydává se svým nejlepším kamarádem Větvíkem, aby společně zastavili Barbru. Na své cestě potkávají nové trolly, seznamují se s jinými hudebními žánry a zjišťují, že všechno není tak černobílé, jak se zdá.


První díl docushow Cesty z dluhů představí milovnici psů Sáru

Permalink - Posted on 2020-08-03 07:31

Na televizní stanici Prima startuje v úterý 4. srpna 2020 nová docushow Cesty z dluhů, která nám postupně představí čtyři rodiny, které se shodou okolností ocitly ve špatné finanční situaci. Jejich cílem je postavit se na vlastní nohy, zvládnout dluhy či nepropadat se hlouběji do pasti nesplacených úvěrů. První díl nás seznámí se Sárou a s Honzou, které postihla i koronavirová krize.


Filmové události #31/20: Nominace na ceny Emmy jsou tu a talkshow Ellen DeGeneres je v ohrožení

Permalink - Posted on 2020-08-02 10:50

Letošní Emmy Awards mají své nominované. Talkshow Ellen DeGeneres postihl skandál a nyní jí hrozí zrušení. Tvůrci Zaklínače zase plánují prequel. Jsou tu další posunuté snímky. Snyder Cut Ligy Spravedlnosti představil nový klip. Trailer nabídlo i romantické drama After: Přiznání. V ukázce se představil také nový Pinocchio. A herec Bryan Cranston se potýká s covidem-19.


Recenze: Démon zatracení je kvalitně odvedený horor, který však nenabízí nic převratného

Permalink - Posted on 2020-08-01 08:07

Bratři Brett a Drew T. Piercovi ve svém druhém celovečerním díle (tím prvním byl DeadHeads) přinášejí zajímavou podívanou, za kterou je znát kus pečlivě odvedené práce, a především láska k řemeslu. V Démonu zatracení totiž toto režisérské a scenáristické duo představuje klasicky vypadající horor, který sází především na svou vizuální stránku a o něco méně na scénář, a ještě méně na jeho postavy.


Recenze: Hejtr zaútočí na slabiny společnosti. Neopomene polskou politiku

Permalink - Posted on 2020-07-31 07:50

Na polské filmové scéně tentokrát upoutal pozornost nový snímek režiséra Jana Komasy, který do své nabídky zařadil Netflix. Ne náhodou. Hejtr vytváří nenávistný obsah, podmaňuje si okolí, vrtá se v bolístkách polské společnosti stejně jako v politice. A daří se mu ošálit i diváky.


Začátek natáčení seriálu Sestřičky Modrý kód byl oslazen tematickým dortem

Permalink - Posted on 2020-07-30 13:09

O tom, že Modrý kód prošel proměnou a s podzimem na diváky čeká nový seriál s názvem Sestřičky Modrý kód, jsme si již popovídali se Sabinou Laurinovou, která se vrací jako vrchní sestra Mery. Herci se ale na plac poprvé vydali již začátkem července, aby znovu nebo poprvé oblékli (nejen) zdravotnické uniformy.


Recenze K2 vlastní cestou: Dokument se vydává na cestu do nitra horolezecké duše

Permalink - Posted on 2020-07-29 13:58

Do kin se dostává celovečerní dokument režisérky Jany Počtové. Již v minulosti získala řadu ocenění za dokumentární snímky Generace Singles a Nerodič. Tentokrát zdánlivě opustila oblast vztahů a pustila se do sportovního tématu. Nicméně právě vzájemné vazby v rodině zde hrají velmi podstatnou roli.


Film z hokejové prostředí Smečka bude mít premiéru v rámci 60. Zlín Film Festivalu

Permalink - Posted on 2020-07-29 12:33

V česko-slovensko-lotyšské koprodukci natočený snímek Smečka nás zavede do prostředí smyšleného hokejového klubu Vlci. Tvůrci se zde zabývají tématem šikany a hokejovým prostředím, kde jsou dospívající chlapci vychováváni podle zákona síly. Právo silnějšího dominuje v celém kolektivu, který se tak stává vlčí smečkou, kde panuje velká rivalita a tvrdé zákony.


Režie nové komedie Můžem i s mužem se ujme Vanda Hybnerová

Permalink - Posted on 2020-07-29 09:23

Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková jsou hlavními hrdinkami divadelní komedie Můžem i s mužem, která nyní prochází přerodem. Po dvou sezónách a nadšeným reakcím divadelního publika se začátkem srpna začne natáčet stejnojmenný film.


Juniorfest 2020 proběhne nejen klasicky v kinech, ale nově i v on-line podobě

Permalink - Posted on 2020-07-28 14:47

Několik posledních měsíců přeje všemu, co je on-line. Nakupování na internetu z pohodlí domova, streamování koncertů na sociálních sítích, podcasty, sledování filmů on-line a mnoho dalšího. Nezměrné možnosti internetu se letos rozhodl využít i Mezinárodní filmový festival pro děti a mladé publikum Juniorfest.